2016 m. vasario 26 d., penktadienis

PIRMAS PASIMATYMAS VILNIAUS RESTORANUOSE: PROTINGŲ ŽMONIŲ SIŪLYMAI

Kai tau nebe 14, ir net nebe 20, ėjimas į pasimatymą tampa labai reikšmingu įvykiu gyvenime. Nes svarbu jau ne tik pats faktas, kad kažkas pakvietė arba tu pakvietei, kiek ir  tai, kur eiti ir ką veikti. Ir aišku, kad žmonės pasimatymų metu (nesvarbu, ar pirmas ar šimtasis) dažniausiai eina valgyti ir/ ar gerti. Ir, tiesą sakant, kiekvieną kartą, bent jau man, kyla nevilties kupinas klausimas, o kur???
Kai santykiai būna ilgi, tos vietos kažkaip savaime nusistovi ir tada būna sunku iš jų išsijudinti. Prieš gerų porą metų tokia vieta man buvo tapus Kinų rožė Jasinskio gatvėje. Penktadienio vakarą ten visada būdavo ramu, susirinkdavo šeimos, švenčiančios krikštynas, gimtadienius ar šiaip darančius išvykas „egzotiškam“ maistui ragauti. Linksmybės, ačiū dievui,  paprastai nebūdavo tokios, kur „super tėvai“ rėkauja, vaikai žviegia, o jei esi suaugęs ir  be vaikų, jauti vienintelę išeitį – nedelsiant  išprotėti. Maistas toje Kinų rožėje buvo neblogas, galima būdavo žiūrėti, kaip kinai (matyt, atvykę net iš Kinijos) verčia viską į woką ir mikliai išverčia. Žodžiu, normalu. Net nuobodu. Bet. Gyvenimas keičiasi. Nusistovėję santykiai subyra ir tada viskas ima judėti. Kinų restoranai išbraukiami iš dienotvarkės kaip visiškas oldschoolas. Ir reikia galvoti „O kas dabar???“
Kažkaip jau ir nebe lygis į Bixus eiti ir alų gerti. Nebe tas (ar dar ne tas!) amžius jiems. Čiliakai, forestai, soyos jei kažkada ir sueidavo, tai dabar išvis nebent iš bėdos su draugais prieš filmą pica sukimšt tinka. Dabar, jei jau eini į pasimatymą (ypač pirmą-antrą!),  norisi, kad būtų ir gražu, ir jauku, ir ramu  (bet ne per daug). Žodžiu, aplinka būtų tinkama tiek lengvai pajuokauti, tiek ir aptarti kokias reikšmingesnes, (pvz., Higgso bozonų judėjimo) temas, o kas apskritai baisiausia, - reikia, jog ir maistas būtų geras! Nes Higgso bozonų judėjimas – tema, kurios ilgai nepanarpliosiu, bet vat maistą aptarinėti galima be galo be krašto, todėl vakaro tema kaip ir garantuota. Geriau, kad maisto komentarai būtų teigiami ir tokiu būdu vakaro nuotaika irgi įgautų daugiau pozityvių vaibų. Prieš porą metų  ant bangos buvę vyninės labai praretėjo (vis dar verkiu dėl L. Stuokos - Gucevičiaus gatvėje sąlyginai neilgai gyvavusios Lolos), hipsteriškos burgerinės romantiškam pasimatymui kaip ir nelabai, nes tas burgerių valgymas – purvinas reikalas. Viskas drabstosi, taškosi, net ėsdamas juos su draugais ne visai jaukiai jautiesi, o jei dar šalia mažai pažįstamas žmogus, kuriam stengiesi padaryti gerą įspūdį, tai išvis… Triukšmingi barai (tokie kaip Piano man  ar Marsas) gal ir nieko, jei tas susitikimas yra su Couchsurfingo veikėju, -  kuo mažiau su juo šnekėsi, tuo gyvenimas paprastesnis bus. Taigi pastraipos pabaigai – beveik retorinis klausimas, o kas belieka?
Apklausiau savo draugus, o ką jie rinktųsi pirmam arba šiaip labai reikšmingam pasimatymui. Imtis nedidelė ir tikrai nereprezentuoja visos Lietuvos populiacijos. Iš viso 12 žmonių. Visiems nuo 26 iki 34 m. Kaip ir beveik visose socialinių mokslų apklausose dominuoja moterys. 8 jos ir 4 vyrai. Visi daugiau mažiau su aukštuoju išsilavinimu, iš jų net 5 mokslų daktarai, vienas doktorantas, 2 vis dar ką nors studijuojantys. Specialybės kuo įvairiausios, nors reiktų pabrėžti, kad didžioji dalis psichologai. Keisčiausia, kad jų pasirinkimai labai įvairūs, Žmonės, iš kurių tikėjausi beprotiškiausių sprendimų, rinkosi labai tradicines vietas. Ir priešingai. Nepaisant to, kad visi turėjo nurodyti maitinimosi įstaigas Vilniuje, tik keli variantai pasikartojo du kartus: Le Boheme,  Spytos Metaxa ir Time. Pirmiesiems dviems aš ir pati pritariu. Išskyrus Times, kuriame dar nebuvau, bet vis planuoju apsilankyti.
 Le Boheme man visada asocijuojasi su vynu ir kinu po to. Maistas paskutį kart buvo labai ne kažką. Salotos tiesiog jokios. Aišku, viduržiemy gražių salotų lapų ieškoti tas pats kaip ir žibučių per pūgą (bet gi visas internetas vasario pradžioj mirgėjo nuo pirmųjų žibuoklių nuotraukų, taigi ir aš turiu teisę tikėtis gerų salotų!!!). Kita vertus egzistuoja ir toks dalykas kaip sezoninė virtuvė ir sezoninės salotos. Su šia koncepcija Lietuvos restoranams dar reiktų padirbėti.  Desertas (kriaušių tarte tatin) buvo kiek geresnis, bet vistiek blankus. Žodžiu, pasirinkimas geras tik tada, kai turi tikslą gerti vyną ir  žiūrėti europietišką kiną. Kitu atveju nepateisinamas, mano galva.
Spyros Metaxa kažkada visai neblogai pasėdėjom su kompanija, paklykavom, skaniai pavalgėm graikiško maisto ir gėrėm stebėtinai gerą namų vyną. Visa aplinka nuteikė švęsti. Keliones, gyvenimą, bet ką. Į pasimatymą čia irgi eičiau (ir esu ėjusi). Jauku, netoli katedros (jei puoselėjama tradicija susitikti šalia jos) ir su skaniais “laivelio formos paplotėliais” (jie juos taip patys vadina, nieko negaliu pakeisti!).
Visa kita labai išsibarstę ir sąrašas daug maž toks:
The Town
Panama
Jurgis ir drakonas
Meat lovers pub
Namaste
Dinner in the sky
Debut café
Notre vie
Sidro namai
Beigelinė
Tymo lauko turgus
Lauro lapas
Etno baras
Ali šokoladinė
Winebox
La Moutarde
Maghrib
Forto dvaras
Salsa Bar & Grill
Radissono viešbutis
Pilies kepyklėlė

Kad ir kaip bandžiau įžiūrėti vyrų ir moterų pasirinkimų  skirtumus, nepavyko. Galbūt moterys labiau linkusios rinktis vynines. Bet čia visiems žinomas faktas.  Buvo žmonių, kurie bandė išsiginti, kad vieta nėra svarbi. Kad svarbiau pasivaikščioti, o tada prisėsti bet kur, kur jau atrodys laikas prisėsti. Pavyzdžiai, lauke po skėčiais. Buvo labai psichologizuotų pasirinkimų, besireminačių Schachterio tyrimais. Daug maž svarbu merginą vestis į tokį pasimatymą, kur vyktų kas nors ekstremalaus. Tada susijaudinimą ji imtų sieti su tuo asmeniu, su kuriuo tame pasimatyme buvo (vat dėl ko čia atsirado Dinner in the sky). Susimąstyti verčiantis buvo ir vienos draugės pasisakymas, kad “Vyrus ne į restoraną, o į lovą reikia vestis. Tegul valgo pas mamas”. Kita teigė, jog labai puiku, kai vyras kviečiasi pas save į svečius ir demonstruoja kulinarinius sugebėjimus. Dominavo atsakymas, kad pirmam ar šiaip labai reikšmingam pasimatymui reikia kažko įdomaus. Marokiečių, meksikiečių, graikų, molekulinės virtuvės ir pan.


Ilgai galvojau koks turėtų būti šio rašinėlio apibendrinimas. Moralas koks. Ir, tiesą sakant, nežinau. Iš viso šito draugų pateikto restoranų sąrašo nėra tokio, į kurį pasimatymo metu tikrai tikrai neičiau. Labai abejočiau dėl Salsa bar & grill ir Namaste, nes aplinka tiek viename, tiek kitame yra gerokai per šalta (visomis prasmėmis) tokių kraštų restonui. Matyt, visgi galioja tas baisingai banalus pasakymas, kad nesvarbu kur, svarbu su kuo. Net Lietuvos kariuomenės sauso davinio valgymas Vingio parke vidury žiemos irgi gali būti baisingai romantiškas (nesvarbu, kad po to gresiantis pavojingu viso kūno atšalimu). Žodžiu, geras maistas dar ne viskas. Bet daug kas. 

Vita
Aplankykite mus Facebook

1 komentaras: